Cabanas

Najbliższy port lotniczy: Faro w odległości około 40 km od Cabanas.

Z portu lotniczego możliwość dojazdu taxi lub odbioru samochodu wynajętego odrębnie w wybranej przez siebie firmie. Cabanas położone jest na skraju laguny będącej rezerwatem przyrody Ria Formosa, w odległości około 7 km na wschód od urokliwego miasteczka Tavira. Wzdłuż laguny, przez całą miejscowość, biegnie główna ulica z drewnianym deptakiem spacerowym oraz licznym kawiarniami i restauracjami ze stolikami na zewnątrz, przy których można podziwiać malownicze widoki laguny. Widok na spokojne, krystalicznie czyste wody laguny z kolorowymi łodziami rybackimi wzdłuż brzegu, jest malowniczy i uspokajający. Wzdłuż bocznych uliczek Cabanas znajdują się rybackie domy tworząc oryginalny klimat pozostały po dawnej osadzie rybackiej.

Cabanas posiada wszelkie udogodnienia potrzebne na wakacje: banki, małe sklepy, wypożyczalnie rowerów i samochodów, agencje turystyczne oferujące wycieczki i wyprawy po rezerwacie przyrody lub oceanie.

W najbliższym sąsiedztwie Cabanas znajduje się pole golfowe BENAMOR GOLF.

Piaszczysta i rozległa plaża Ilha de Cabanas jest dostępna po krótkiej podróży taksówką wodną przez wody laguny, na jej drugą stronę. Taksówki wodne kursują także do miasteczka Tavira, na plażę Ilha de Tavira i miejscowości rybackiej Santa Luzia, nazywanej stolicą ośmiornic.

Cudowny powiew oceanu
nad błękitną laguną