Zakupy

Zakupy w Tavirze

– Centrum handlowe Gran Plaza

W centrum znajduje się około 100 różnych sklepów, kino, bankomaty i supermarket Continente.

Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00 – 22:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach: 10:00 – 23:00

Supermarket Continente jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 22:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach: 9:00 – 23:00

Lokalizacja: Rua Almirante Cândido dos Reis 247 Tavira

Duży szyld Continente na dachu centrum handlowego widoczny jest z różnych stron miasta oraz z drogi N125 prowadzącej z Cabanas do Taviry.

Więcej informacji w języku angielskim dostępne na: www.taviragranplaza.com

 – Supermarket Pingo Doce

Supermarket w pobliżu centrum Taviry, niedaleko od centrum handlowego Gran Plaza. Supermarket jest czynny w godzinach 9:00 – 21:00

Lokalizacja: Rua Silva Domingues Tavira

Więcej informacji dostępne na: www.pingodoce.pt

– Miejska hala targowa w  Tavirze  – Mercado Municipal

Doskonałe miejsce do zakupu świeżych owoców, warzyw, ryb i mięsa.

Market jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do około 13:00

Miejska hala targowa jest głównym miejscem targowym Taviry i jest także ciekawą atrakcją turystyczną. Centralna część hali tętni życiem zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych, kiedy dominuje targ rybny, jest to miejsce gdzie świeże połowy rybackie są sprzedawane miejscowym kupcom i restauracjom. Po ruchliwym poranku hala jest doskonałym miejscem zakupu świeżych owoców i różnych pamiątek turystycznych bezpośrednio od lokalnych producentów.

Wszystkie owoce i warzywa na targu pochodzą z lokalnych upraw, są niedrogie, świeże i mają fantastyczny smak. Na targu można także zaopatrzyć się w gotowe wyroby lokalne, jak sery i wędliny oraz  różne lokalne specjały.

Mercado Municipal znajduje się we wschodniej części miasta, na ulicy Avenida Don Manuel I, która jest główną drogą z mostem przez rzekę Rio Gilão. Jest to najbliższy most od centrum handlowego Gran Plaza. Hala targowa jest masywnym budynkiem w jasnym kolorze z dużym widocznym szyldem.

Zakupy w Cabanas

W Cabanas najbliższy sklep i bankomat znajdują się w odległości ok 100m od apartamentu przy ulicy Rua Dos Pescadores, która biegnie wzdłuż frontu budynku.

Po wyjściu z apartamentu na ulicę Rua Dos Pescadores należy kierować się w prawą stronę w stronę głównej ulicy dojazdowej do miasteczka. Sklep znajduje się na skrzyżowaniu ulic.

Jest to mini supermarket, w którym dostępne są wszelkie podstawowe produkty spożywcze, warzywa i owoce oraz chemia gospodarcza i kosmetyki.

Zakupy w Olhão

Hala targowa Olhão  – Mercado de Olhão

W mieście Olhão (około 15 km za Tavirą, jadąc drogą N125 do Faro) znajduje się kolejna miejska hala targowa ze świeżymi produktami lokalnymi.

Są to właściwie 2 hale targowe: jedna ze świeżymi rybami i owocami morza, druga z owocami i warzywami.

Targ jest czynny codziennie, oprócz niedziel w godzinach 8:00 – 13:00

W soboty dodatkowo lokalni rolnicy ze wzgórz sprzedają swoje zbiory, które są zazwyczaj najlepszej świeżości.

Hale targowe znajdują w starych budynkach z czerwonej cegły przy głównej ulicy miasta wzdłuż nabrzeża. Lokalizacja: Avenida 5 de Outubro, Olhão.