Algarve

Idealne miejsce wypoczynku

Algarve, Portugalia, sławne miejsce wypoczynku cieszy się ogromnym uznaniem wśród osób szukających energetycznych kąpieli słonecznych i złotych piaszczystych plaż. Algarve, Portugalia, region bardzo popularny wśród rodzin, entuzjastów sportu i miłośników natury, nie brakuje tu również celebrytów.  Wakacje w Algarve to od dawna uznane miejsce znakomitych wakacji dla rodzin i plażowiczów. Od pewnego czasu region ten słusznie zdobywa także opinię idealnego miejsca na wspaniałe wakacje dla golfistów.

Dlaczego Algarve jest tak wspaniałym miejscem?

Dla setek tysięcy wczasowiczów z całego świata przylatujących do Faro każdego roku, albo przyjeżdżających samochodem lub przypływających do tego regionu z innych części Europy, Algarve to obietnica słonecznych dni na plaży. Fantastyczna pogoda Algarve dostarcza słonecznych dni przez większą część roku i sprawia, że można cieszyć się spędzaniem czasu na łonie natury. W Algarve wkracza się w kulturę pełną błogiego relaksu i przyjaznej atmosfery życia rodzinnego, niekończących się możliwości biesiadowania poza domem oraz wielu zajęć atrakcyjnych dla osób w każdym wieku.

Jak spędzać czas w Algarve?

Tereny Algarve są idealne do spacerowania, zwiedzania, jazdy na rowerze i dla każdego sportu jaki można sobie wyobrazić – surfing, golf, tenis, jazda konna, kajakarstwo, a nawet sporty ekstremalne takie jak kite surfing czy wspinaczka. Rodziny mogą odwiedzić parki wodne, parki tematyczne i zoo, wybrać się na wycieczkę statkiem wzdłuż wybrzeża, wpłynąć do jaskiń i grot lub też skorzystać z okazji aby zobaczyć delfiny w naturze, wybrać się na mini-golf i karting. Jest jeszcze wiele innych ciekawych zajęć w Algarve. Algarve jest również znane ze swojego naprawdę wyjątkowego kontrastu pomiędzy złotym wybrzeżem a pięknym krajobrazem wiejskim, wielu atrakcji historycznych oraz tysięcy różnorodnych gatunków flory i fauny. To doskonałe miejsce wypoczynku i realizacji zainteresowań takich jak fotografia, malarstwo, obserwacja przyrody, spacery i wielu innych aktywności na świeżym powietrzu.

Atrakcyjne położenie

Portugalia jest położona nad Oceanem Atlantyckim, ale na południu przeważa klimat śródziemnomorski, dzięki temu region ten jest szczególnie bogaty w roślinność. Od lutego do czerwca cały krajobraz jest obfity w różnorodność kolorów, aż do letnich upałów lipcowych i sierpniowych. Wschodnia część Algarve, od Faro, poprzez Tavirę i Cabanas,  do Real de Santo António, ma łagodne ukształtowanie terenu i charakteryzuje się rozległymi piaszczystymi plażami, ciągnącymi się wzdłuż całego wybrzeża. Zachodnia część Algarve, od Capo de São Vincente (Przylądek św. Wincentego) do Faro słynie ze złotawych klifów z wieloma jaskiniami i szczelinami.